هاست چیست انواع آن کدامند


هاست چیست انواع آن کدامند

وب سایت ها بر روی سرورها نگهداری می شوند. این سرورها کامپیوترهایی هستند که همیشه روشن هستند و به اینترنت وصل هستند.هر سرور چندین وب سایت را میزبانی می کند به این میزبانی هاست (host) گفته می شود.هاست ها بخش هایی از منابع یک سرور را در اختیار ما قرار می دهند تا وب سایت و یا اپلیکیشن خودمان را بر روی آنها نگهداری کنیم.
در زمان خرید هاست برای وب سایتمان می توانیم مشخصاتی که هاستینگ ها به ما ارائه می دهند را بررسی کنیم و با توجه به بودجه ای که برای راه اندازی وب سایت خودمان در نظر گرفته ایم از هاست مناسب برای سایت خودمان استفاده کنیم.

انواع هاست 


هاست اشتراکی :


در این نوع هاست سرور منابع خود را در اختیار تعداد زیادی سایت قرار می دهد. به عبارتی دیگر تعداد زیادی سایت در یک سرور نگهداری می شوند که به این نوع میزبانی یا هاستینگ حالت اشتراکی گفته میشود.


هاست نیمه اختصاصی vps :


در این نوع هاست ها که به آنها سرورهای مجازی نیز گفته می شود.سرورها توسط نرم افزارهای مجازی ساز به چندین سرور مجزا تقسیم می شوند که در کل عملکرد این نوع میزبان های وب از نوع اشتراکی قوی تر و سریع تر می باشد و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد.


هاست یا سرور خصوصی : 


در این نوع هاستینگ یک سرور جداگانه به کاربر ارائه داده می شود. که کاربر می تواند تمامی امکانات سرور را دا اختیار بگیرد.معمولا وب سایت هایی که ورودی زیادی از اطلاعات دارند و یا امنیت بالای سرور برایشان مهم است از این نوع هاستینگ استفاده می کنند.